RD se zahradou, Divišova čtvrť, Brno Lesná, pošta Královo Pole

Narcisová 362/5, Brno - Lesná

RD se zahradou, Divišova čtvrť, Brno Lesná, pošta Královo Pole

Řadový rodinný dům v Divišově čtvrti, mezi Lesnou a Královým Polem, na pozemku o velikosti 231m2, o dvou nadzemních podlažích a podkroví, se sklepem, dvorkem 31m2 a zahradou o výměře 120m2 do klidné, svažité ulice Narcisová. Každé podlaží má zastavěnou plochu cca 80m2.
1.NP - je rozděleno schodištěm na dvě části, na 1kk na levé straně a dva pokoje na pravé straně, středem domu projdete na zadní dvorek, do sklepa a do 2.NP.
2.NP – je zde ucelený byt 3kk, v roce 2008 se dělaly nové odpady a rozvod vody v plastu, elektrika zásuvkového okruhu je v mědi, rekonstruovala se koupelna a WC, částečně se opravovaly i podlahy a strop v kuchyni, který je ze sádrokartonu.
3.NP - podkroví o výměře 60m2, při rekonstrukci střechy se vystavěl štít na jižní straně, po osazení oken by odtud mohl být přes železniční násep výhled na město, vhodná by byla střešní okna, popřípadě vybudovat arkýře, terasu.
Dům je celý z cihel, a jelikož je na skalnatém podkladu a ve svahu, není zde zemní vlhkost. Ve sklepě je plynový kotel, zajišťující vytápění ústředním topením. Dům bude vhodné ze přední a zadní strany zateplit a udělat fasádu. Okna, směřující na jihovýchodní a západní stranu, byla měněna v roce 2007.
Obecně je potřeba uvažovat s obnovou rozvodů vody, ústředního topení, plynu i elektriky. Vše, včetně revidovaného plynového kotle, je ve funkčním stavu, byla provedena kontrola spalinových cest. V domě je v provozu WC i koupelna, částečně kuchyně. Na zahradě by bylo vhodné vytvořit parkovací místa či garáž. Dům již není chráněn jako kulturní památka, lze uvažovat o úpravách domu dle vašich přání. Vyjádření OUPR máme k dispozici, UPI dodáme s původní stavební dokumentací s ostatními podklady z katastru a z územního plánu Brna. Zdali bude možné zvedat střechu, dělat terasu či balkon, záleží už na novém majiteli, případně na stavebním úřadu. K dispozici je i odborná Technická inspekce budovy, která popisuje její stávající stav a samozřejmě PENB.

Dům je v osobním vlastnictví, jedná se o dědictví, delší čas se nevyužíval celý, žilo se hlavně ve 2.NP. Je zde klid, zaparkujete, nejste rušeni žádnými zvuky města, jezdí sem převážně auta těch, kteří zde bydlí. Je třeba si zvyknout na občasné projetí vlaků, které jezdí překvapivě potichu, trať na Tišnov byla nedávno rekonstruována.
Zahrada může být dobrá jak pro vás, děti, psa či ohýnek, nebo se může využít jako parkovací stání. Nyní je v pronájmu od státu, je zadán pokyn na ocenění a je již UZSVM zažádáno o odkup. Částka by měla být známa do konce dubna 2023, čekáme na konečné vyjádření státu. Tato částka bude třeba uhradit novým majitelem, předpokládáme částku do 1mil Kč. Nyní se platí roční nájem za pronájem zahrady cca 16.000Kč/rok.

Doprava MHD - autobusem č. 44, 84 za 5 minut k Semilassu, do Králova Pole, nebo využijete spojů z Lesné. Zde je v pěší vzdálenosti veškerá občanská vybavenost. Přímo v Divišce je restaurace, dětské hřiště, fotbalové hřiště, lidé zde pořádají i společenské akce (čarodějnice, koncerty, fotbalová utkání, akce pro děti). Zažijete zde i masopustní průvod, či klasické velikonoce nebo setkání u stromečku s vánočním trhem.

Budete li chtít vědět více, neváhejte mne kontaktovat. Prodávající si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií. Všem zájemcům bude (do určitého data) poskytnut dostatek času k prohlídce, případně i k druhé prohlídce. Všechny uvedené výměry jsou jen orientační, vycházející z dostupných podkladů (především stavební dokumentace), z KU a měřením.

Cena:5 900 000 Kč 249 314 EUR
Poznámka:cena včetně provize RK, včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
Evidenční číslo:BK211600
KategorieRodinné domy
LokalitaNarcisová 362/5, Brno - Lesná
OkresBrno-město
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná160 m²
Plocha podlahová220 m²
Plocha pozemku231 m²
Plocha zastavěná80 m²
Plocha zahrady120 m²
Užitná plocha přízemí80 m²
Počet podlaží2
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuŘadový
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
Rok výstavby1930
En. náročnost b.G - Mimořádně nehospodárná
Ukazatel ENB580 kWh/m2 za rok
podle vyhláškyvyhláška 264/2020 Sb
ZařízenýNe
Míst k parkování2
ParkováníAno
Sklepano (22 m²)
KomunikaceDlážděná, Asfaltová
TelekomunikaceTelefon, Internet, Kabelová televize
DopravaVlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace
TopeníÚstřední plynové

Nemovitost na mapě

Jan Škárek

Prodávající makléř

Jan Škárek
Tel.: +420 732 265 510
skarek.jan@allriskreality.cz

Vyplňte a odešlete formulář.
Budeme Vás kontaktovat. Děkujeme.